"B" kategorija

“B” kategorija – automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo (šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg; šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4 250 kg; automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginį, kurio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“. 

“B” kategorija – nuo 18 metų (pradėti mokytis vairavimo mokykloje galima nuo 17 metų).

Minimalus amžius laikant praktinio vairavimo egzaminą “Regitroje” – 18 metų.

“B” kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir “B1” kategorijos transporto priemonę (galinguosius keturračius).

"B" kat. KURSAI VAIRAVIMO MOKYKLOJE

Teorijos mokymas:

Praktinio vairavimo mokymas

Išlaikius teorijos ir praktinio vairavimo įgūdžių galutines įskaitas, vairavimo mokykloje išduodamas pirminio mokymo kursų baigimo liudijimas, suteikiantis teisę laikyti egzaminus Valstybės įmonėje “Regitra”.

Mokymasis vairuoti su šeimos nariu:

Būsimi vairuotojai, baigę vairavimo kursus mokykloje ir išlaikę teorijos egzaminą Valstybės įmonėje “Regitra”, kol sueis 18 metų (tik tada bus galima laikyti praktinio vairavimo egzaminą VĮ “Regitra”), gali toliau tobulinti savo praktinio vairavimo įgūdžius vairuodami transporto priemonę su savo šeimos nariu.

Plačiau apie mokymąsi vairuoti su šeimos nariu sužinosite paspaudę šią nuorodą

Išsamesnę informaciją apie egzaminų laikymo tvarką, kainą, reikalingus dokumentus ir kt. rasite skiltyje Egzaminai VĮ “Regitra”.